İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine saat 09.00' daAtatürk Anıtı'na Güneysınır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çelengin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa GEZİCİ tarafından sunulması ile başlandı.

Kutlama programına 23 Nisan Cumartesi günü saat 10.00' da Hükümet Konağı Tören Alanında başlandı. Kutlama programına Sayın Kaymakamımız Orhan YALINIZ, İlçe Garnizon Komutanı Ferhat TEKEREK, Güneysınır Belediye Başkanı İsmail ÖZCAN, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Kutlama törenleri günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, öğrenci şiirleri, dans ve folklor gösterileri, koro çalışmaları ile devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilçemiz okulları arasında yapılan şiir, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile kutlama programı sona erdi.

Program bitiminde İlçemiz Karasınır İlkokulu öğrencileri Kaymakamlığımızı ziyarette bulunmuş olup öğrencilerimiz sembolik olarak makamı temsil etmiştir. Ziyarete gelen öğrencilerimize İlçe Kaymakamımız çeşitli hediyeler verdi.