18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yıldönümü kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Kaymakamlığımızca 'Akif'in İzinde Çanakkale Ruhu' konulu konferans verildi.

İlçemiz Kültür Merkezinde 18 Mart 2016 Cuma günü gerçekleşen program, İlçe Kaymakamımız Sayın Orhan YALINIZ, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Kurumların Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Araştırmacı - Yazar Hasan Hüseyin MALTEPE davet edildiği konferans Saat 20.00'da Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Aydoğmuş Camii İmam - Hatibi Seyfullah KORKMAZ'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye gelen Araştırmacı - Yazar Hasan Hüseyin MALTEPE'nin 1 saat 45 dakika süren konferansı büyük beğeni aldı.

Program sonunda konferansa katılan yazarımıza İlçe Kaymakamımız tarafından çiçek ve günün anısına plaket, İlçe Belediye Başkanımızca da tablo hediye edildi.